BLACKYAK

Since 1973

Do České republiky se tato značka outdoorového vybavení nejvyšší kvality dostala teprve nedávno. Její historie ale sahá až do roku 1973 a na celosvětovém poli si za posledních 40 let vybudovala silné postavení.

Jaké byly začátky?

Úplně první obchůdek BLACKYAK byl otevřen v srdci samotného Soulu, hlavním městě Jižní Koreje, v roce 1973.

Zakladetelem je horolezec Tae Sun Kang, který měl při zrození značky jasnou vizi. „Chtěl jsem horolezcům nabídnout vše, co mohou potřebovat k realizaci svých cílů“, říká.

Ke jménu BLACKYAK byl Tae Sun inspirován událostí, která ho málem připravila o život.

Při zdolávání osmitisícky nedaleko Mount Everest se ocitl v husté vánici. Byl promrzlý na kost, dezorientovaný a bez žádných navigačních pomůcek. Horolezci bylo jasné, že je ve smrtelném nebezpečí. Po hodinách zoufalých pokusů nálézt cestu zpět se jako zjevení na horizontu objevil jak a Tae Sun se z posledních sil rozhodl zvíře následovat. Onen jak ho jako zázrakem dovedl zpátky do tábora a bez pochyby mu tím zachránil život.

Tato událost v Tae Sunovi zanechala tak hluboký zážitek, že se svoji značku rozhodl pojmenovat právě pro těchto majestátních zvířatech.


Od svých prvopočátků je BLACKYAK uznáváným výrobcem technického vybavení vysoké kvality jak pro Himalajské expedice, tak pro nejrůznější jiné aktivity, jako jsou například lyžařské tůry, pěší turistika, či trekking.

První obchůdek BLACKYAK, otevřený v Soulu v roce 1973Důležité milníky v historii:

1973 - Založení firmy BLACKYAK Tae Su Kangem, a otevření prvního obchodu.

1980 - Sponzorování korejského expedičního týmu, který vylezl na Nanga Parbat.

1994 - Začátek spolupráce s firmou Gore-tex

2004 - BLACKYAK debutuje na ISPO v Pekingu.

2010 - Úspěch Eun-sun Oh, která jako první žena dosáhla všech 14 vrcholů osmitisícovek s vybavením BLACKYAK

2011 - Vybudování automatického distribučního centra v Yangji o rozloze 15 000 metrů čtverečních. Jedná se o jedno z největších logistických center v outdoorovém průmyslu na světě.

2012 - BLACKYAK debutuje na ISPO Mnichov v Německu a získává ocenění ISPO AWARD "Asijský produkt roku 2013" za horolezeckou bundu "B1XG1 Jacket“.

2014 - Otevření evropské centrály v Mnichově.

2015 - BLACKYAK věnuje 1 milion dolarů obětem zemětřesení v Tibetu.

2016 - BLACKYAK vyhrává jedenáct ocenění ISPO AWARD - z toho 8 z nich je zlatých. Úspěšný vstup na trh v Evropě a Severní Americe.

2017 - BLACKYAK vyhrává ocenění za „Signature Jacket“, „Heavy Duty Down Jacket“ a „Vivid Jacket“. Celkem se šesnácti oceněními se stává nejúspěšnější společností v historii ISPO AWARDS.

Nynější obchod BLACKYAK v Koreji