BLACKYAK PŘEDSTAVUJE NOVOU REVOLUČNÍ TECHNOLOGII INTO AIR

BlackYak přichází na trh se svou originální technologií, která znamená revoluci v outdoorovém průmyslu. Po letech výzkumu představuje ve své kolekci 2019/2020 dvě zcela nové, naprosto zásadní materiálové komponenty, YAK FLOW™ a YAK LOFT™. Jejich kombinace přináší uživatelům tepelný komfort, který nemá ve světě outdooru srovnání.

Cílem vývojářů BLACKYAK bylo nejen ochránit tělo od okolního prostředí, ale vytvořit mu doslova ideální mikroklima s patřičnou relativní vlhkostí, která ani při velmi intenzivním pohybu v přírodě nepřekročí požadované hodnoty.

Kombinace patentované přírodní izolační výplně z nekonečných dutých vlákem YAK LOFT™, která používáním nedegraduje, má vynikající schopnost odvádět vlhkost a izolovat i v extrémně vlhkých podmínkách, a skvěle prodyšné vrchní vrstvy YAK FLOW™ , umožňuje dokonalý odvod vlhkosti od těla za každých podmínek. To je nezbytným předpokladem pro zachování patřičné termoregulace těla, a tedy i tepelného komfortu, během jakékoliv sportovní aktivity. A to i té nejnáročnější, která znamená potřebu odpařit z povrchu těla doslova litry vodních par vznikajících při intenzivním pohybu v přírodě.Jak to tedy funguje?

Člověk je velmi citlivý na změnu teploty těla. Pouhá výchylka o 0,5°C směrem nahoru či dolů nám působí výrazný diskomfort. Proto se tělo snaží za každou cenu pomocí termoregulace udržovat svoji teplotu přesně a právě na hodnotě 37°C.

Ve chvíli, kdy dojde k intenzivnímu pohybu, vzniká přebytek tepla, které se tělo snaží odvézt tím, že se začne potit. Pokud tento pot ve formě vodních par nemůže být odveden do okolí, vzniklá vlhkost se začne na těle srážet. Tenhle pocit určitě znáte. Jako byste právě vylezli z bazénu. A to rozhodně není něco, co byste v mrazivém počasí chtěli zažít. Stačí, aby relativní vlhkost na povrchu těla byla vyšší než 70%, a už se začínáme cítit velmi nepohodlně.

YAK LOFT

Jedná se o izolaci z nekonečných dutých vláken na přírodní bázi, která do sebe takřka dokonale zapadají. Jsou výjimečná i tím, že zachovají svůj ideální tvar i po libovolném počtu praní. Nepřetrhnou se, nevytáhnou, ani nezmačkají. Mají také vynikající schopnost odvádět vlhkost a izolovat i ve velmi vlhkých podmínkách.

YAK FLOW

Svrchní textílie YAK FLOW je navržena s optimální propustností vzduchu pro zamezení úniku tepla a disponuje maximální schopností odvádět vlkost z textílií do okolního prostředí.


Díky kombinaci těchto dvou materiálů přináší BLACKYAK nadšencům aktivního pohybu v přírodě nebývalý komfort i v těch nejvypjatějších chvílích.

Nyní už je jedno, jak moc se při pohybu do kopce a námaze potíte, technologie INTO AIR dokáže všechnu vlhkost odvézt z Vaší pokožky do okolí prakticky za jakýchkoliv okolností. A nejen to. Nové materiály jsou lehké, měkké a nebývale příjemné na dotek, což ještě umocňuje komfort při jejich nošení a použití. INTO AIR je doslova revolucí pro aktivní pohyb v přírodě.

Královna českého slackliningu Anička Kuchařová obléká bundu CALVANA JACKET v barevné variantě SCARLET IBIS s technologií INTO AIR

BLACKYAK produkty v INTO AIR provedení:

Watusi Suit
Kostroma Jacket & Mahal Pants
Pasiega Jacket
Calvana Hoody
Vechur Hoody
Sindhi Vest

Vybírat můžete z následujících barevných provedení: